Ručné pletenie s hrubou priadzou je najľahším pletením na svete!

Chceli by ste sa naučiť ľahko pliesť rukami alebo ste už skúsená pletiarka, ktorá rada skúša novinky vo svete pletenia?

Ak ste už vyskúšali merino hrubú vlnu, potom je načase predstaviť vám novú možnosť – bavlnenú hrubú priadzu, s ktorou sa dá takisto pliesť bez ihlíc, len za pomoci rúk.

Bavlnená hrubá priadza je určená pre milovníkov robustných úpletov!

Bavlnená hrubá priadza je tiež perfektnou voľbou pre vegánov. Obľúbená je aj medzi matkami, tetami a babičkami, ktoré rady pletú pre svoje malé ratolesti v rodine, tiež u ľudí s domácimi miláčikmi, medzi ľuďmi s citlivou pokožkou alebo u tých, ktorí uprednostňujú jedinečné pletené kúsky, o ktoré je ľahké sa starať.

ČO JE BAVLNENÁ HRUBÁ PRIADZA?

Bavlnená hrubá priadza v krémovej farbe

Bavlnená hrubá priadza je úžasný materiál, s ktorým sa dá ľahko pliesť alebo háčkovať. A to len za pomoci rúk alebo so špeciálnymi veľkými ihlicami.

Túto priadzu tvorí tunel utkaný z jemnej a organickej bavlny, ktorý je v jednej neprerušenej dĺžke a bez švíkov. Vnútro priadze je vyplnené dlhým polyesterovým vláknom. Dlhé polyesterové vlákna zaisťujú, aby bola niť rovnomerná a aby nemala žiadne zhluky pozdĺž nite.

Tieto dva starostlivo vybrané materiály sú perfektnou kombináciou, vďaka ktorej priadza poskytuje užívateľovi finálnej pleteniny nielen pohodlie ale i jedinečný vzhľad, lákavý na pohľad.

Technické informácie

Priadza je certifikovaná, vhodná aj pre deti a domácich zvieracích miláčikov. Má hrúbku cca 28 – 30 mm. Jedno kĺbko tejto priadze má váhu 1 kg a dĺžku asi 30 metrov.

AKÉ SÚ VÝHODY BAVLNENEJ HRUBEJ PRIADZE?

 • luxusné a robustne vyzerajúce pleteniny
  • skvelý štart do sveta pletenia a háčkovania
  • možnosť pliesť rukami alebo za pomoci veľkých ihlíc
  • vhodná pre vegánov
  • výnimočné vonkajšie zloženie: organická bavlna, prírodný materiál
  • odolnosť ( vlákno priadze je silné, takže výsledné pleteniny sú skvelé pre domáce zvieratá, deti a pre náročnejšie každodenné použitie. Polyesterová výplň si zachová tvar a nebude plochá ani nerovná. Pletenina bude vyzerať rovnako dlho, dlho.
  • dá sa prať v práčke, nežmolkuje ako vlna
  • zahreje (pleteniny môžete používať na podlahe – izolujú studenú podlahu, takže sa budete cítiť pohodlne, keď sa budete poflakovať so svojimi blízkymi alebo domácimi zvieratami)
  • priadza je hypoalergénna (bavlna a polyester sú materiály, ktoré sú bezpečné pre ľudí s citlivou pokožkou a alergiami)
  • znovu použiteľná

ČO JE NA BAVLNENEJ HRUBEJ PRIADZI NAJ?

Pleteniny z hrubej bavlnenej priadze je možné rozpliesť a nanovo z nich upliesť, uháčkovať nové kúsky. To môže byť tá najlepšia vec na tomto produkte pre všetkých, ktorí radi sami vyrábajú ručne vyrábané veci a zamestnávajú svoju kreativitu. Ako už bolo spomenuté, bavlnená priadza si zachováva tvar a štruktúru. Ak máte hrubú pletenú prikrývku z priadze, môžete jej priadzu prerobiť do postieľky pre zvieratá, vankúšov alebo niečoho iného. Je to perfektný príklad efektívneho životného cyklu produktu.

Ďalšie naj? Existuje konkurent bavlnenej hrubej priadze a má názov ako penové cukríky, ktorý sa ale za podobnú cenu predáva v nižšej gramáži, len vo váhe 750 g a navyše jeho zloženie sa nemôže rovnať organickej bavlne, pretože je tvorený bavlnou len v rozsahu 37 % a vo zvyšku pozostáva z polyamidu (63 %).

STAROSTLIVOSŤ O PRIADZU

Ako už bolo spomenuté, bavlnená hrubá priadza sa dá prať v práčke. To znamená, že je veľmi jednoduché udržiavať produkt vždy čistý, čo je veľmi dôležité, ak máte v rodine domáce zvieratá, deti alebo niekoho alergického.

ČO VŠETKO VYTVORÍTE S BAVLNENOU HRUBOU PRIADZOU?

 • malý košík / vankúš / pelech pre malého domáceho miláčika 45-50 cm: 1 klbko
  • taburetka 60 cm: 2 klbka
  • deka baby 80 × 120 cm: 2,5 klbka
  • deka mini 90 × 130 cm: 3 klbka
  • deka/ koberček/ prehoz cez posteľ 100 × 200 cm: 4,5 klbka
  • maxi prehoz cez posteľ 100 × 240 cm: 6 klbiek

Ak už doma máte pleteninu z bavlnenej hrubej priadze alebo ste vyskúšali pletenie rukami s touto priadzou, potešia nás vaše skúsenosti a dojmy. Zanechajte ich prosím v komentári pod týmto článkom (potom čo sa zaregistrujete alebo prihlásite). Ďakujeme!

Či si už vyberiete hotovú pleteninu alebo bavlnenú hrubú priadzu, sme si istí, že sa vám bude páčiť, aký je tento materiál krásny a pohodlný. Návody na pletenie rukami nájdete nižšie.

NÁVOD NA RUČNÉ PLETENIEDEKY

Mnoho ľudí považuje tento spôsob za najľahší spôsob ako začať s ručným pletením. Nemusíte rozumieť anglicky, stačí iba pozerať;-)

NÁVOD NA RUČNÉ PLETENIE – VANKÚŠA

NÁVOD NA RUČNÉ PLETENIE – HNIEZDA (pre bábätko alebo domáceho miláčika)

Pridaj komentár